Awaria roweru – jak sobie z nią poradzić?

Slavek Slavoo Dziuba 20 Lut , 2017 0 Comments Rowery miejskie

pexels-photo (Copy)Zdecydowanie, rowery nie są aż tak skomplikowane jak samochody. Tym nie mniej, jeśli rower ulegnie awarii, również jego naprawa czasami jest bardzo trudna. Ponadto, duży problem może pojawić się wtedy, gdy do awarii dojdzie w trasie.

Rowery bezawaryjne

Czy uniknięcie awarii w rowerze jest w ogóle możliwe? Bez dwóch zdań, jeśli kupuje się znane rowery, takie jak rowery maxim które można kupić np. w sklepie Zico-Bike, zmniejsza się prawdopodobieństwo awarii. Poszczególne elementy rowerów maxim i im podobnych są bowiem najwyższej jakości.

Z drugiej strony, niektórym rzeczom nie da się zapobiec. Nawet najlepszy rower może ulec zniszczeniu, jeśli na przykład dojdzie do wypadku. Wiele osób nie bierze tego pod uwagę, gdyż twierdzą oni, że jeżdżą na swoich rowerach bardzo ostrożnie, więc po prostu wypadek im nie grozi. Niestety, ale nawet jeżdżąc niezwykle ostrożnie jest się bardzo narażonym na wypadek, który może być przecież spowodowany przez nierozwagę innych uczestników ruchu.

Co zrobić z awarią w trasie?
Kiedy rower odmówi posłuszeństwa w trasie, gdy rowerzysta znajduje się daleko od domu, problem jest naprawdę poważny. W takiej sytuacji najlepiej jest po prostu spróbować naprawić rower. Wydaje się, że każdy rowerzysta, który decyduje się na dalszą podróż powinien mieć przy sobie podstawowe narzędzia, których używa się do naprawy roweru. Powinien mieć również wiedzę, jak go naprawić.

Written By Slavek Slavoo Dziuba