Czy dzwonki rowerowe są obowiązkowe?

Slavek Slavoo Dziuba 04 Gru , 2016 0 Comments Rowery miejskie

W dzisiejszych czasach na naszych drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów, dlatego też na półkach sklepowych pojawia się coraz więcej rowerów i akcesoriów rowerowych. Bardzo wielu rowerzystów zastanawia się czy dzwonki rowerowe są konieczne. Każdy z nas niejednokrotnie spotkał się z rowerzystami, którzy nie posiadali dzwonka.

Jeżeli nasz rower nie posiada dzwonka, to musimy jak najszybciej udać się do sklepu rowerowego lub kupić nowy dzwonek w sklepie internetowym. Dzwonki rowerowe z Rowerowy.biz są częścią obowiązkową każdego profesjonalnego wyposażenia rowerzysty.

Zgodnie z obecnymi przepisami rowerzysta, który nie posiada dzwonka może otrzymać od policji mandat o wysokości 50zł. Co prawda w teorii za brak dzwonka rowerowego grozi nam mandat, jednak w praktyce policjanci bardzo rzadko je wystawiają. Policjanci zdecydowanie częściej wystawiają mandaty za niesprawnie działający rower, albo za brak świateł. Mandaty za brak dzwonka zdarzają się w naszym kraju bardzo rzadko, ale warto dla własnego bezpieczeństwa zainwestować w porządny dzwonek zwłaszcza, że cena za akcesoria tego typu jest naprawdę bardzo niska. Najtańszy dzwonek rowerowy jest nawet kilkanaście tańszy, niż mandat, który możemy otrzymać. Oprócz dzwonka rowerowego warto pamiętać o pozostałym wyposażeniu rowerzysty, a w szczególności o światłach odblaskowych, dzięki którym znacząco podnosimy naszą widoczność na drodze i zwiększamy swoje bezpieczeństwo.

Written By Slavek Slavoo Dziuba