Czy warto się decydować na zakup liczników rowerowych?

Slavek Slavoo Dziuba 14 lip , 2022 0 Comments Akcesoria do roweru

Liczniki rowerowe to produkty, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Są one wybierane zarówno przez amatorów, jak i przez profesjonalistów. W zależności od potrzeb użytkowników mogą być wyposażone w różnorodne funkcje, które przekładają się na ich cenę. 

Jak wybrać licznik rowerowy?

Podczas wyboru i zakupu licznika rowerowego należy zwracać szczególną uwagę na jego staranne wykonanie i ilość dostępnych funkcji. Poszczególne elementy licznika powinny być dobrze spasowane, a licznik może być wodoodporny. Tego rodzaju produkt może być z powodzeniem wykorzystywany nawet podczas opadów deszczu. 

Jakie liczniki warto wybierać?

W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są różnorodne liczniki, a w tym produkty bezprzewodowe oraz wyposażone w przewody. Liczniki do roweru z przewodami są stosunkowo tanie oraz nie mają problemów związanych z zakłóceniem transmisji danych. Wymagają one jednak montażu przewodów, co pogarsza wygląd roweru. Poza tym, przewody mogą zostać uszkodzone podczas intensywnego używania roweru. Produkty bezprzewodowe są droższe, ale prezentują się zdecydowanie lepiej. Ich instalacja nie jest skomplikowana, ale praca może być zakłócana. Dotyczy to przede wszystkim tanich liczników, których praca opiera się na analogowej transmisji danych. Należy również pamiętać o tym, że liczniki bezprzewodowe wymagają wymiany baterii w czujniku.   

Jakie liczniki dostępne są w sprzedaży?

Producenci oferują liczniki zróżnicowane pod względem budowy oraz dostępnych funkcji. Ceny najtańszych liczników dobrej jakości rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Są one wyposażone w czytelny wyświetlacz, który wskazuje aktualną prędkość, pokonany dystans, dystans całkowity oraz całkowity czas jazdy. Nieco droższe modele umożliwiają pomiar temperatury oraz mają inne przydatne funkcje. Może to być na przykład informacja dotycząca ilości spalonych kalorii. 

Czy warto wyposażać rower w licznik?

Zdecydowanie tak. Tego rodzaju urządzenia są bardzo przydatne i wybierane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Umożliwiają one nie tylko pomiar prędkości, ale również mogą być wyposażone w mapy i nawigację. Tego rodzaju elementy poprawiają bezpieczeństwo użytkowników jednośladów oraz wskazują drogę powrotną w razie potrzeby. Wiele modeli wyposażonych jest w przydatną funkcję wskazującą trasę po śladzie. Jest ona szczególnie pożądana w przypadku wycieczki w trudny i nieznany teren. 

O czym należy pamiętać podczas wyboru licznika rowerowego?

Godny polecenia licznik nie powinien ulegać awarii. Poza tym, musi on pracować dość długo bez potrzeby ładowania. Jego ładowanie powinno odbywać się w krótkim czasie i może być wykonywane przy użyciu prądnicy rowerowej. Godne polecenia urządzenia są stosunkowo lekkie, a jednocześnie posiadają wiele przydatnych funkcji. Podczas wyboru i zakupu liczników warto zwrócić uwagę na okres gwarancji, który ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku dość drogich modeli liczników, których koszt ewentualnej naprawy może być dość wysoki.

Written By Slavek Slavoo Dziuba