Czym powinny charakteryzować się spodenki do Muay Thai?

Slavek Slavoo Dziuba 11 wrz , 2021 0 Comments Odzież sportowa

Muay Thai, czyli narodowy sport Tajlandii, który wraz z biegiem czasu zyskuje coraz więcej sympatyków na całym świecie. W skrócie jest to tak zwany boks tajski i różni się on od standardowej wersji tym, że w Muay Thai oprócz pięści stosuje się również łokcie, kolana i nogi. Wielu z tego względu niektórzy uważają go za dość brutalny sport, jednak mimo wszystko jest to naprawdę ciekawa technika walki.

Jaki strój do Muay Thai?

spodenki

Podstawowym elementem odzieży, jaki noszą zawodnicy boksu tajskiego są spodenki do Muay Thai. Jak one wyglądają i czym powinny się charakteryzować? Tradycyjne spodenki Muay Thai najczęściej wykonane są ze śliskiego, błyszczącego materiału. Często umieszczane są na nim tajskie napisy i symbole, aby w ten sposób nawiązać do korzeni tego sportu. Charakterystyczne dla takich spodenek są również boczne rozcięcia, które w znacznym stopniu mogą ułatwić niezwykle ważną w tej dyscyplinie pracę nóg. Dzięki rozcięciom nogi podczas gwałtownych ruchów nie będą czuły żadnego skrępowania, co pozwoli na pełną swobodę wykonywanych ciosów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru spodenek do boksu tajskiego?

Wybierając spodenki do Muay Thai przede wszystkim zwróć uwagę na takie aspekty, jak:

  • dobrze dopasowany rozmiar – ważne, aby dobrze trzymały się one na biodrach podczas treningu, czy walki, jednak należy pamiętać, że nie powinny one zbytnio ściskać ciała,
  • wysokiej jakości materiał – szczególnie przydatny może on się okazać podczas długotrwałych, intensywnych treningów, kiedy niezbędna będzie odpowiednia wentylacja i wytrwałość spodenek,
  • odpowiednie wzornictwo – w tym przypadku warto szczególną uwagę przykuć do prezentowanych na spodenkach symboli, gdyż niektórzy producenci nie zdają sobie sprawy z tego, że poprzez umieszczenie na szortach znaków nawiązujących do rodziny królewskiej, bogów, czy flagi Tajlandii może okazać się dla nich obraźliwe.

Written By Slavek Slavoo Dziuba