Damsko-męski rower trekkingowy

Slavek Slavoo Dziuba 07 gru , 2022 0 Comments Rowery

Wielu ludziom jazda na rowerze wydaje się mało komfortowa. Ból pleców po wycieczce często zniechęca do dalszego używania roweru. Producenci jednak potrafią temu zaradzić i stworzyli rower trekkingowy. Jest to maszyna, którą docenią nawet najzatwardzialsi przeciwnicy jednośladów. Swoimi właściwościami potrafi dostarczyć niezapomnianych przeżyć na długich i wymagających wojażach, zarówno dla męskiego grona, jak i damskiego. 

Rower trekkingowy damski

Aby jazda na rowerze nie przysparzała kłopotów ze zdrowiem, niezbędne jest dobranie właściwego sprzętu. Idealny jednoślad na długie wycieczki dla pań to rower trekkingowy damski. Ma on zmienioną charakterystykę i zmniejszoną wagę względem męskiego odpowiednika. Jego rama jest obniżona dla łatwiejszego przekroku. Pomaga to również podczas samej jazdy. Rower jest stabilny i bezpieczny podczas nagłego zatrzymania. Również siodełko jest przystosowane do damskiej sylwetki. Jest szersze i lepiej podtrzymuje cały ciężar ciała. Kierownica natomiast najczęściej jest węższa, co pomaga w ciasnych i szybkich zakrętach. Sterowanie takim rowerem trekkingowym nie przysparza problemów.

rower trekkingowy

Rower trekkingowy męski

Oprócz fenomenalnych cech do jazdy w zróżnicowanym terenie lub po mieście rower trekkingowy męski odznacza się bardzo dużą ładownością w stosunku do damskich wersji. Uniwersalność załadowcza pozwala przewozić duże kilogramy w bocznych sakwach i na bagażniku. Jeśli ktoś nie może się jednak zdecydować, jaki rodzaj ramy lepiej mu leży, może postawić na połączenie roweru trekkingowego męskiego i damskiego. Na rynku istnieją już wersje damsko-męskie, które posiadają wspólne walory obu wersji. Są niezastąpione, jeśli chodzi o używanie w dużej rodzinie. W takiej sytuacji każdy może korzystać z tego jednośladu. Wystarczy tylko ustawić dobrze wysokość siodełka i ruszać w nieznane swoim rowerem trekkingowym.

Written By Slavek Slavoo Dziuba