Dlaczego warto kupić rower Specialized?

Slavek Slavoo Dziuba 11 sie , 2022 0 Comments Rowery górskie

Kiedy kupuje się rower, często staje się przed dylematem. Dylemat dotyczy tego, czy kupić drogi markowy rower, czy rower, który nie jest tak dobrze znany, ale sporo tańszy. Na przykładzie marki Specialized opowiemy sobie nieco o tym, czym mogą różnić się te dwa wybory.

Rynek rowerowy

Rynek rowerowy ostatnimi czasy rozrósł się bardzo. Powstało wiele firm, które sprzedają swoje rowery. W takim natłoku ofert trudno o logiczną i pewną decyzję odnośnie do zakupu, szczególnie jeśli się nie jest osobą, która ma wiedzę na ten temat. Czym różni się rower słabo znanej marki za dwa tysiące złotych od roweru markowego za cztery tysiące lub więcej?

Przerzutki to nie wszystko. Rowery Specialized mają lepsze wyposażenie

Specialized

Czasem, kiedy sprawdzamy osprzęt, to na papierze wszystko może się okazać zbliżone. Dlaczego więc cena jest dwukrotnie większa? Spójrzmy prawdzie w oczy. Dla większości osób zbliżone oznacza w skrócie tyle, że przerzutki są mniej więcej w podobnej grupie sprzętowej. Bardzo rzadko zwracamy uwagę również na to, jakie są inne elementy wyposażenia. Jakie obręcze w kołach ma rower Specialized, a jakie tańszy odpowiednik, jakie są piasty, support itp. Finalnie te niewielkie różnice, gdybyśmy podliczyli różnicę w cenie zakupu tych części, zaczynają robić naprawdę istotny czynnik, który wpływa na wartość roweru, a to nie wszystko.

Jakość wykonania ramy i zmontowania części

Nie ma obecnie firmy na świecie, która wszystko robiłaby samodzielnie. Jednak takie firmy jak Specialized wyróżniają się tym, że choć nie wszystko robią same, to za wszystko biorą odpowiedzialność. Dla przykładu rama jest projektowana przez inżynierów Specialized i dopiero wtedy jest kierowana do producenta ram. Komponenty montowane w rowerze muszą przejść kontrolę jakościową itp. Wszystko to przekłada się finalnie na dobrą i długą gwarancję producenta.

Written By Slavek Slavoo Dziuba