Jak przygotować się do treningu na trenażerze rowerowym?

Slavek Slavoo Dziuba 03 czerwiec , 2021 0 Comments Akcesoria do roweru

Trenażer rowerowy (sprawdź czym jest trenażer) jest niezbędnym urządzeniem do treningu w domu dla kolarzy, którzy chcą utrzymać wysoką formę fizyczną w sezonie jesienno-zimowym. Warto go mieć także, gdy aura na zewnątrz nie sprzyja, a do wykonania są pewne cele sportowe, na których nam zależy. Sam trening na tym urządzeniu jest dość monotonny i wymaga dużej cierpliwości, są jednak pewne triki, które pozwolą Ci cieszyć się nawet tą formą aktywności fizycznej.

Po pierwsze – ubierz się odpowiednio.

Trenując w domu, musisz brać pod uwagę temperaturę, która Cię otacza i znaczną ilość ciepła, którą będzie wytwarzało Twoje ciało już nawet przy niewielkim wysiłku na trenażerze. Podstawą w tej formie treningu jest utrzymanie komfortu przez możliwie jak najdłuższy czas, dlatego zwróć szczególną uwagę na oddychające spodenki z wkładką i przygotuj sobie lekką koszulkę rowerową na górę lub jeśli masz taką możliwość, trenuj w samych spodenkach. Trenażer to jedna z najlepszych form treningu cardio, wiec nastaw się na ostre wytapianie.

Po drugie – przygotuj sobie wiatrak i ręcznik.

W utrzymaniu komfortu cieplnego w trakcie treningu bardzo pomoże ustawienie naprzeciwko siebie wiatraka. Nie chodzi tu o stworzenie cyrkulacji powietrza wokół Ciebie, to znacznie zwiększy komfort oddychania i nie tylko pomoże Ci w bardziej efektywnym treningu, ale również pomoże utrzymać wysoką aktywność fizyczną dłużej. Ręcznik przyda ci się do wycierania potu z czoła i szyi. Mając go pod ręką, na pewno nie pożałujesz. Niektórzy kolarze rozciągają ręcznik na szerokość całej kierownicy i długość ramy po to, by pot nie spływał na podłogę.

Po trzecie – znajdź sobie zajęcie.
W zależności od preferencji niektórzy lubią po prostu skupić się na wykonaniu swojego celu treningowego, a inni podczas jazdy na trenażerze słuchają muzyki lub oglądają film. Na pewno biorąc pod uwagę monotonię treningu pod dachem, warto wziąć pod uwagę coś, co sprawi, że ten czas będzie biegł szybciej.

Bez względu na to czy zastosujesz te metody, wiedz jedno – godzina na trenażerze, to tak jak dwie godziny jazdy w terenie. To świetny i bardzo efektywny trening, choć wymaga trochę wytrzymałości i cierpliwości, by czerpać z niego radość.

Written By Slavek Slavoo Dziuba