Jak wybrać rękawice rowerowe

Slavek Slavoo Dziuba 08 Lip , 2017 0 Comments Akcesoria do roweru

Liczne zalety rękawic rowerowych przekonują coraz więcej osób do stosowania takiego elementu garderoby kolarza. Dzięki nim unika się bolesnych zadrapań, otarć i oparzeń. Dodatkowo zwiększają one komfort jazdy, czyniąc ją bezpieczniejszą i mniej stresującą nawet w ekstremalnych okolicznościach. Aby czerpać maksymalne korzyści z używania takiego produktu, trzeba jednak wiedzieć, jak wybrać ten najlepszy.

Rękawica dobrze dopasowana
Rękawice rowerowe nie mogą być ani za małe, ani też zbyt luźne. Renomowane firmy do ich produkcji wykorzystują innowacyjne elastyczne materiały. Dzięki nim rękawice dobrze przylegają do dłoni, nie utrudniając jazdy, a jednocześnie podnosząc bezpieczeństwo i poprawiając chwyt.

Rękawica na kierownicy

Dobre rękawice są wykonane z materiałów, które zapewniają przyczepność i umożliwiają stabilne panowanie nad kierownicą. Wielogodzinna jazda może jednak kończyć się bolesnymi odciskami. Dzięki profesjonalnemu wypełnieniu w postaci żelowych wkładek można uniknąć takiego przykrego scenariusza. Efekt wspiera także oddychający materiał, skóra ma bowiem dostęp świeżego powietrza, a wilgoć jest na bieżąco odprowadzana z jej powierzchni. Już po zakończeniu przejażdżki, przydadzą się natomiast praktyczne uchwyty, dzięki którym łatwiej ściągnąć rękawice.

Written By Slavek Slavoo Dziuba