Modny licznik bezprzewodowy

Slavek Slavoo Dziuba 07 Lip , 2020 0 Comments Akcesoria do roweru

Żyjemy obecnie w czasach, w których to praktycznie każdy stara się uprawiać jakiś sport. Jest to w pełni zrozumiałe, gdyż dzięki wysiłkowi fizycznemu jesteśmy w stanie zachować zdrowy i atrakcyjny wygląd naszego ciała. Największą popularność na przestrzeni kilku ostatnich lat zyskała bez wątpienia jazda na rowerze. Niektóre ulice w Polsce wyglądają w sezonie bardzo podobnie do tych w Holandii, gdzie rowery są dla wielu mieszkańców głównym sposobem na dostanie się w miejsce docelowe.

Continue reading „Modny licznik bezprzewodowy”

Czy rower jest bezpieczny?

Slavek Slavoo Dziuba 05 Maj , 2020 0 Comments Akcesoria do roweru

Co i rusz pojawiają się w mediach i portalach społecznościowych informacje o kolejnych wypadkach i niebezpiecznych zdarzenia z udziałem rowerzystów. Czy oznacza to, że pojazd ten, choć jest bardzo przyjemny i wygodny w codziennym używaniu, jest również bardzo niebezpieczny? Jak się okazuje, może być, lecz jedynie wtedy, gdy nie posiada się odpowiedniego do niego wyposażenia.

Continue reading „Czy rower jest bezpieczny?”

Jakie są rodzaje pompek do roweru?

Slavek Slavoo Dziuba 05 Mar , 2020 0 Comments Akcesoria do roweru

W profesjonalnych sklepach rowerowych można znaleźć bardzo wiele modeli pompek do roweru. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Tradycyjne pompki rowerowe

Dla zwykłych rowerzystów najlepszym wyborem jest oczywiście ręczna pompka do roweru, która charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu można schować ją do plecaka. Godne uwagi są pompki ręczne, które montuje się na ramie. Wiele nowoczesnych rowerów posiada specjalne mocowanie pod koszyczkiem na bidon. Do największych zalet ręcznych pompek należy zaliczyć również bardzo atrakcyjną cenę.

Pompki stacjonarne dla profesjonalistów

Stacjonarna pompka do roweru jest większa od pompki ręcznej i zapewnia zdecydowanie większą wydajność. Pompki tego typu posiadają najczęściej zintegrowany wężyk, dzięki któremu zdecydowanie łatwiej jest ustawić sprzęt w wygodnym miejscu. W stacjonarnych pompkach do roweru znajduje się również specjalna dźwigienka, która blokuje końcówkę pompującą na wentylu. Najlepsze jakościowo pompki wyposażone są w przydatny manometr i co najważniejsze pozwalają napompować opony do dużego ciśnienia.

Pompki na CO2

Osoby, które nie chcą używać mięśni do pompowania powinny postawić na pompki na dwutlenek węgla. Pompki tego typu zarezerwowane są przede wszystkim dla profesjonalnych zawodników, którzy biorą udział w zawodach rowerowych. Największą zaletą pompek na CO2 jest to, że można błyskawicznie napompować opony.