BMX rower dziecięcy na zawody

Slavek Slavoo Dziuba 28 Mar , 2017 0 Comments Rowery dla dzieci

BMX Racing w Polsce

Rower BMX wiąże się nie tylko z nazwą sprzętu, ale także z zawodami BMX Racing. Ich początki sięgają aż 1970 roku, a w 2008 roku stały się nawet jedną z dyscyplin olimpijskich. Niestety, chociaż spektakularna i widowiskowa, w Polsce ta dziedzina sportu nie jest specjalnie popularna – w zasadzie głównie z uwagi na brak torów, na których można przeprowadzać treningi i zawody (zaledwie jeden dopuszczony przez Międzynarodową Unię Kolarską znajdujący się w Lublinie). Pomimo kiepskiej kondycji BMX w kraju doczekaliśmy się jednak własnych zawodów, a pierwsze odbyły się w 2007 roku.

BMX rower dziecięcy

Zawody BMX przeprowadzane są w różnych kategoriach wiekowych, poczynając od kilkunastoletnich dzieci. Jeżeli pomimo wszelkich trudności nasza pociecha zdecyduje się na uprawianie tego sportu (a jego widowiskowość wywiera ogromne wrażenie), trzeba nastawić się na pewne wydatki. Rowery BMX dla dzieci na kołach 20″ w randze sprzętu dla początkujących kosztują od 350 zł w górę. Do tego oczywiście należy doliczyć pełny osprzęt (kask, ochraniacze, itp.), bez którego żaden szanujący się trener nie wpuści młodego zawodnika na trening. Nie są to duże kwoty dlatego z pewnością wielu rodziców będzie stać na taki rower. Niezmienną cechą od lat rowerów BMX jest ich niezawodność.

Czy warto kupować rower przez internet?

Promocje roweroweCoraz więcej osób decyduje się na zakup roweru w sklepie internetowym. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne dokonanie wyboru bez konieczności wychodzenia z domu.

Niższe ceny
Jest to najważniejsza zaleta zakupów przez Internet. Ceny w sieci są o kilka, a nawet kilkanaście procent niższe niż w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo nie ma problemu ze znalezieniem różnych atrakcyjnych promocji rowerowych, które pozwalają na zaoszczędzenie jeszcze większych sum. Lepsze ceny nie wynikają z gorszej jakości oferowanych produktów, a z niższych kosztów prowadzenia działalności w Internecie.

Duży wybór
Sklepy stacjonarne, nawet te największe, rzadko mają w swoim asortymencie wszystkie modele danego producenta. Przez Internet można znaleźć praktycznie każdy model, nawet te rzadsze i droższe. Jednocześnie w przypadku sklepów internetowych nie ma problemu z porównaniem cen – w kilka chwil można sprawdzić promocje rowerowe i znaleźć najbardziej korzystną ofertę na upatrzony rower.

Warto także pamiętać, że w przypadku zakupów w sklepach internetowych zawsze istnieje możliwość dokonania zwrotu zamówionego produktu. Oczywiście dotyczy to także rowerów, więc jeśli wybrany model będzie odbiegać od opisu lub nie spełni wymagań, można go bez problem odesłać.

Popularne rowery kellys cliff 90

Slavek Slavoo Dziuba 08 Mar , 2017 0 Comments Rowery dla dzieci

rower podróż 2Obecnie coraz więcej osób decyduje się na jazdę rowerem. Jest to bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy nie tylko być aktywni fizycznie, ale także poznać bardzo wiele interesujących miejsc. Zatem jaki rower powinniśmy kupić?

Coraz więcej osób podczas zakupu swojego wymarzonego roweru nie wie czy zdecydować się na zakup modelu nowego czy też kupić rower używany. Z pewnością model używany jest zdecydowanie tańszy w porównaniu z nowymi modelami dostępnymi w sklepach.

Jednak należy mieć świadomość, iż używane modele mogą nie być do końca sprawne. Powinniśmy pamiętać, iż warto przyłożyć dużą wagę do własnego bezpieczeństwa i zdecydować się na zakup nowego roweru. Dzięki temu będziemy mieć pewność, iż jest on sprawny oraz wytrzymały. Doskonałym rozwiązaniem jest przykładowo model kellys cliff 90 z Zico-Bike, na którego zakup decyduje się coraz więcej osób.

Decydując się na zakup roweru powinniśmy wybrać raczej model nowy. Obecnie tego typu produkty nie kosztują tak dużo, coraz więcej osób stać na taki nabytek. Doskonałym rozwiązaniem jest przykładowo kellys cliff 90, który charakteryzuje się wysoką jakością. Jest to bardzo istotne, ponieważ taki rower powinien nam posłużyć przez kilka lat.

Rower i jego budowa

RoweryRowery to jedna z najatrakcyjniejszych aktywności pozwalająca pobudzić do pracy wszystkie mięśnie, wzmocnić je, poprawić naszą wydolność, a przy tym zapobiega chorobom układu krążenia. Istnieje również wiele pozytywnych aspektów dla naszej psychiki – chociażby chęć walki i pokonywania własnych ograniczeń, wyzwalanie endorfin, dzięki czemu poprawia się ogólne samopoczucie oraz radość po wykonanym treningu.

Rowery i ich budowa
Niewiele osób jednak zwraca uwagę na inne aspekty, chociażby takie jak budowa roweru. Większość traktuje go jak ramę i dwa koła, pomijając inne ważne części. Rama, kierownica, amortyzatory, koła, opony i dętki, siodełko czy hamulce to podstawowe elementy i każdy o nich wie. Co jednak z suportem bądź mechanizmem korbowym? To jedne z najważniejszych elementów, na które nigdy nie zwracamy uwagi. Rowery to skomplikowane urządzenia, w których każda część w istotny sposób wpływa na komfort jazdy.

Jak wybrać rower?
Ponieważ rowery nie należą do najtańszych urządzeń, warto zastanowić się nad dobraniem odpowiedniego dla siebie modelu przed dokonaniem finalnej transakcji. Po pierwsze rower ma jakiś cel – treningowy, ma stanowić transport do szkoły bądź pracy lub być jedynie weekendową rozrywką. Warto określić do czego będzie służył i zastanowić się nad ceną, która będzie adekwatna do częstotliwości wykorzystywania. Typ roweru musi być dostosowany także do terenów po których będzie się poruszał.

Rowerek dla dzieci

Slavek Slavoo Dziuba 09 Sty , 2017 0 Comments Rowery dla dzieci

rowerki biegoweStwierdzenie, iż w obecnych czasach sport jest nieco zapomnianą dziedziną, z pewnością nie jest czymś nowym. Bardzo duża część społeczeństwa, korzystając z samochodów oraz przesiadując w zakładach pracy sprawia, że zwłaszcza ich kręgosłup jest nadwyrężany brakiem ruchu i prowadzeniem siedzącego trybu życia. Nie tylko dorosłe osoby jednak powinny zwracać uwagę na zapewnienie sobie warunków do „rozprostowania kości”. Również najmłodsi z nas, czyli dzieci, powinny mieć zapewnione odpowiednie warunku do rozwoju zarówno fizycznego, jak i intelektualnego. Pomocnymi przedmiotami z pewnością okażą się tutaj rowerki biegowe.

Sport ważny dla ludzi w każdym wieku

Pisząc dzieciach, należy mieć na uwadze prędkość rozwoju oraz kształtowania się kości. Poruszanie się w prawidłowej pozycji oraz usztywnienie, jakie zapewnia rowerek biegowy, pomoże wyeliminować problem, jakim jest nieprawidłowy rozwój kręgosłupa, a – co za tym idzie – skrzywienia różnego rodzaju. Rodzice kupując rowerek dla dziecka powinni zwrócić uwagę na wysokość oparcia – za nisko oraz za wysoko ustawione z pewnością nie będzie odpowiednim zakupem. Dzięki rowerkom biegowym najmłodsi będą również mogli bawić się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo, co jest najważniejszą tutaj kwestią.