Jaki rower wybrać?

Slavek Slavoo Dziuba 24 Lip , 2017 0 Comments Rowery górskie

Na jaki rower się zdecydować? Obecnie mamy do wyboru wiele różnych rodzajów jednośladów. Rower trekkingowe są przystosowane do dłuższych wycieczek czy jazdy w trudnych warunkach, a rowery crossowe charakteryzują się względną lekkością i szybkością. Na co należy zwrócić uwagę?

Na początek zastanów się, jak często i jak długo zamierzasz jeździć. Niektóre modele będą lepiej przystosowane do długich tras. Możesz rozważyć rowery crossowe męskie czy damskie, albo rowery trekkingowe. Oba te typy są lekkie i dość szybkie, w przeciwieństwie do rowerów miejskich.

Równie ważny jak dystans będzie rodzaj dróg, po jakich będziesz się poruszać. Jeśli planujesz dużo jeździć w terenie i w trudnych warunkach, najlepszym wyborem będą rowery trekkingowe, często wyposażone w amortyzatory. W wypadku, gdy chcesz poruszać się tylko po asfalcie, możesz rozważyć rower miejski, który jest wygodny i stabilny, ale dość ciężki. Kompromisem będzie jednoślad crossowy, który nadaje się do jazdy po różnych rodzajach nawierzchni.

Ważne będą też oczywiście inne praktyczne kwestie. Przykładowo, crossowe rowery charakteryzują się dość lekką ramą, co będzie pomocne, jeżeli codziennie będziesz musiał wnosić swój jednoślad na piętro. Nie będą one jednak miały błotników ani bagażnika, z które z kolei są wyposażone rowery miejskie. Te jednak będą dość ciężkie.

Czy warto kupować rower przez internet?

Promocje roweroweCoraz więcej osób decyduje się na zakup roweru w sklepie internetowym. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne dokonanie wyboru bez konieczności wychodzenia z domu.

Niższe ceny
Jest to najważniejsza zaleta zakupów przez Internet. Ceny w sieci są o kilka, a nawet kilkanaście procent niższe niż w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo nie ma problemu ze znalezieniem różnych atrakcyjnych promocji rowerowych, które pozwalają na zaoszczędzenie jeszcze większych sum. Lepsze ceny nie wynikają z gorszej jakości oferowanych produktów, a z niższych kosztów prowadzenia działalności w Internecie.

Duży wybór
Sklepy stacjonarne, nawet te największe, rzadko mają w swoim asortymencie wszystkie modele danego producenta. Przez Internet można znaleźć praktycznie każdy model, nawet te rzadsze i droższe. Jednocześnie w przypadku sklepów internetowych nie ma problemu z porównaniem cen – w kilka chwil można sprawdzić promocje rowerowe i znaleźć najbardziej korzystną ofertę na upatrzony rower.

Warto także pamiętać, że w przypadku zakupów w sklepach internetowych zawsze istnieje możliwość dokonania zwrotu zamówionego produktu. Oczywiście dotyczy to także rowerów, więc jeśli wybrany model będzie odbiegać od opisu lub nie spełni wymagań, można go bez problem odesłać.

Rower i jego budowa

RoweryRowery to jedna z najatrakcyjniejszych aktywności pozwalająca pobudzić do pracy wszystkie mięśnie, wzmocnić je, poprawić naszą wydolność, a przy tym zapobiega chorobom układu krążenia. Istnieje również wiele pozytywnych aspektów dla naszej psychiki – chociażby chęć walki i pokonywania własnych ograniczeń, wyzwalanie endorfin, dzięki czemu poprawia się ogólne samopoczucie oraz radość po wykonanym treningu.

Rowery i ich budowa
Niewiele osób jednak zwraca uwagę na inne aspekty, chociażby takie jak budowa roweru. Większość traktuje go jak ramę i dwa koła, pomijając inne ważne części. Rama, kierownica, amortyzatory, koła, opony i dętki, siodełko czy hamulce to podstawowe elementy i każdy o nich wie. Co jednak z suportem bądź mechanizmem korbowym? To jedne z najważniejszych elementów, na które nigdy nie zwracamy uwagi. Rowery to skomplikowane urządzenia, w których każda część w istotny sposób wpływa na komfort jazdy.

Jak wybrać rower?
Ponieważ rowery nie należą do najtańszych urządzeń, warto zastanowić się nad dobraniem odpowiedniego dla siebie modelu przed dokonaniem finalnej transakcji. Po pierwsze rower ma jakiś cel – treningowy, ma stanowić transport do szkoły bądź pracy lub być jedynie weekendową rozrywką. Warto określić do czego będzie służył i zastanowić się nad ceną, która będzie adekwatna do częstotliwości wykorzystywania. Typ roweru musi być dostosowany także do terenów po których będzie się poruszał.

Promocje na rowery

promocje na roweryJazda rowerem nie musi być jedynie czystą rekreacją i może dawać bardzo dużo korzyści zdrowotnych. Rower to doskonała forma spędzania wolnego czasu w sposób aktywny, przyczynia się do poprawy wydolności organizmu – wpływa na wzrost naszego pułapu tlenowego. Co więcej przekłada się na wzrost wytrzymałości mięśni nóg, a przede wszystkim jazda na rowerze polepsza stan psychiczny, produkując euforie i zadowolenie, co związane jest z wydzielaniem się endorfin.

Należy jedynie zakupić dobry, sprawny rower, aby móc korzystać z tych wszystkich dobrodziejstw, jakie ze sobą niesie jeżdżenie na rowerze.

W dzisiejszych czasach w bardzo łatwy sposób kupić tanie rowery. Nie muszą być one nowe, bowiem na wielu forach czy aukcjach można dostać rowery, które są wyprzedawane przez poprzednich właścicieli w bardzo dobrym stanie.

Promocje na rowery występują także w hipermarketach, bowiem w każdym z nich znajduje w się dział sportowy, gdzie można znaleźć wiele interesujących ofert.

Rowery w promocji można dostać także w sklepach zajmujących się typową sprzedażą tego asortymentu- na przykład po sezonie, kiedy to stare modele są wyprzedawane, żeby ustąpić miejsca nowym, które nadejdą z pojawieniem się wiosny.

górski rower marki HaiBike

Typy rowerów góskich

Slavek Slavoo Dziuba 13 Kwi , 2016 0 Comments Rowery górskie

Rowery górskie są idealnymi rowerami dla osób, które upodobały sobie jazdę po szczególnie trudnych wymagających trasach. Wybór rowerów tego typu jest naprawdę duży, niemal każdy sklep z rowerami powinien nam zaoferować coś z tej grupy. Dobrym rozwiązaniem może się okazać również internetowy sklep rowerowy, w którym najszybciej zorientujemy się w dostępnych produktach, ich parametrach technicznych oraz cenach. Przyjrzyjmy się teraz rodzajom rowerów górskich, wiedza o tym bowiem pozwoli nam wybrać typ najbardziej odpowiedni dla nas.

Downhill, Freeride, Cross-Country

Downhill są tak zwanymi rowerami zjazdowymi, a więc rowerami górskimi przeznaczonymi do zjazdów. Całkowita amortyzacja oraz odpowiednio wzmocniona, charakterystycznie zbudowana rama podyktowane zostały przez przeznaczenie tego roweru. Kolejną cechą jest brak przedniej przerzutki, a także gięta i szeroka kierownica.

Drugim rodzajem wyróżnianym przy podziale rowerów górskich są Freeride – wykorzystywane do jazdy po bezdrożach, gdzie oprócz zjazdów są również podjazdy. Generalnie, rowery Freeride konstrukcją zbliżone są do poprzednio omawianego typu – różnicą jest mniejszy rozstaw kół, ułatwiający pokonywanie podjazdów.

Trzecią opcją są rowery Cross-Country – inaczej XC. Od poprzednich dwóch rodzajów odróżnia je o wiele węższa kierownica, przeważnie prosta lub lekko ugięta. Rowery Cross-Country spotykane są zarówno z podwójną, jak i pojedynczą amortyzacją.