Koszulki rowerowe – jaką kupić?

Slavek Slavoo Dziuba 19 wrz. , 2017 0 Comments Uncategorized

Koszulki rowerowe, zresztą jak i inne elementy garderoby kolarza, są kwestią w dużej mierze indywidualną. Zależą bowiem od termiki. Specjalistyczna odzież sportowa spełnia szereg określonych warunków oraz znacznie podnosi komfort i funkcjonalność jazdy na rowerze.

Zdecydowana większość osób koszulki na rower utożsamia z kolorowymi ubraniami, które są bardzo obcisłe i ściśle przylegają do ciała. Jednak tak naprawdę w przypadku odzieży rowerowej kluczowe znaczenie to, czy dany element spełnia określone wymogi. Rowerowe koszulki są często wykonywane z poliamidu z domieszką poliestru. Taki materiał skutecznie odprowadza pot, jest elastyczny i nie nasiąka. Większość modeli posiada zamek, który można rozpiąć, aby zwiększyć dopływ powietrza do skóry.
Koszulki rowerowe powinny mieć również nieco dłuższy tył. Wynika to ze specyficznej pozycji, jaką rowerzysta przyjmuje na rowerze. Pochyla się wówczas do przodu, a więc koszulka musi być nieco dłuższa z tyłu. Bardzo wygodne są też kiszenie, w których schować można telefon czy klucze do domu. Nie bez znaczenia są też i elementy odblaskowe. Ich nigdy nie ma za wiele. Warto, aby były one umieszczone zarówno z przodu, jak i z tyłu koszulki rowerowej. W zależności od własnych upodobań i pory roku można kupić koszulkę z krótkim lub z długim rękawem. Na pewno specjalistyczne koszulki rowerowe sprawdzają się o wiele lepiej niż te zwykłe, bawełniane podczas długich podróży.

Odzież rowerowa – czy warto?

Slavek Slavoo Dziuba 14 Sie , 2016 0 Comments Uncategorized

odzież rowerowaPodczas jazdy rowerem liczy się przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Warto więc zainwestować w odpowiednie akcesoria oraz specjalną odzież rowerową. Wbrew pozorom to nie tylko koszulka i spodenki, a także kask, okulary czy rękawiczki.

Odzież rowerowa to podstawa. Najlepiej kupować ją w profesjonalnym sklepie rowerowym. Najważniejszym kryterium wyboru jest w tym przypadku materiał, z którego została wykonana, a także komfort użytkowania. Wszystkie jej elementy powinny ściśle przylegać do ciała, ale jednocześnie nie krępować ruchów. Z kolei jasne kolory i odblaski zapewniają na drodze odpowiednią widoczność.

Przód koszulki rowerowej nie może przepuszczać powietrza, tył z kolei musi być wykonany z materiałów oddychających np. z drobną siateczką. Taka konstrukcja skutecznie chroni przed zimnem i odprowadza pot. Spodenki natomiast mają w kroku specjalna wkładkę chroniącą przed otarciami, która działa także antybakteryjnie.

Kask jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia, choć przez wiele osób bagatelizowanym. W tej chwili są one bardzo lekkie i wygodne. Otwory na skorupie zapewniają odpowiednią wentylację głowy. Przed zakupem trzeba jednak dokładnie zmierzyć obwód głowy, tutaj kluczem do sukcesu jest bowiem odpowiednie dopasowanie. Równie istotne są rękawiczki i okulary, zwłaszcza podczas jazdy na długich dystansach lub terenach górskich. Najlepsze modele wyposażone są w filtr UV.