Kellys viper

Slavek Slavoo Dziuba 24 Maj , 2017 0 Comments Rowery miejskie

Słowacki producent rowery Kellys specjalizuje się w rowerach MTB. Dziś zajmiemy się przedstawieniem jednego z budżetowych, podstawowych modeli tej marki.
Rower Kellys model Viper 50 niewątpliwie jest ciekawą ofertą. Skierowany został do kolarzy jeżdżących rekreacyjnie, ale ze pewnymi sportowymi ambicjami. Wytrzymała, lekka, aluminiowa rama zbudowana ze stopu Alutec 6061 jest z jednej strony bardzo komfortowa, z drugiej pozwala na nieco agresywniejszą jazdę. Rower został wyprodukowany w czterech rozmiarach S (15, 5′), S ( (17.5″), M (19.5″) oraz L (21.5″). Dwa pierwsze rozmiary są dostępne na kołach 26 cali, natomiast w dwóch pozostałych wielkość kół wynosi 27,5 cala.

Napęd fabrycznie został wyposażony w ośmiorzędową kasetę Shimano, wraz z resztą komponentów tego producenta. Wyjątkiem jest tu korba firmy SUNTOUR. Długość jej ramion wynosi 170 mm dla rozmiarów XS oraz S i odpowiednio dłuższych ramionach 175mm przy rozmiarach M oraz L. Rower posiada widelec amortyzowany SUNTOUR z możliwością blokady skoku, natomiast układ hamowania jest oparty o będące już standardem w MTB tarcze hydrauliczne
Dobrym pomysłem wydaje się po zakupie wymiana przerzutki przedniej oraz manetek na grupę Shimano Altus, tak by niejako „zrównać w górę” cały osprzęt.

Written By Slavek Slavoo Dziuba