Kiedy przesiąść się na rowery dla dzieci 16 cali?

Slavek Slavoo Dziuba 16 lut , 2023 0 Comments Rowery dla dzieci

Szukasz nowego roweru dla swojego dziecka? Zastanawiasz się jaki następny rozmiar ramy i kół będzie dla niego odpowiedni? Bardzo często kolejnym rowerem, wybieranym po rowerze z kołami 14-calowymi jest rower na kołach 16-calowych. Zdarza się, iż jest to również pierwszy rower, na który wsiada dziecko. W tym przypadku dobrze jest zacząć naukę jazdy wcześniej na rowerku biegowym. Sprawdź, w jakim wieku można z powodzeniem przesiąść się na rower 16-calowy.

W jakim wieku warto wybrać rowery dla dzieci 16 cali? 

Rower z kołami 16-calowymi jest modelem, który dzięki odpowiednio dopasowanej geometrii ramy, zapewni bezpieczną i wygodną jazdę dzieciom w wieku od 4 do 6 lat. Bardzo ważny jest moment zakupu takiego rowerka. Najważniejszym parametrem, który determinuje wybór konkretnego modelu roweru, jest niewątpliwie wzrost dziecka.

Wielu producentów oferuje rowery dla dzieci 16 cali z autorskimi udogodnieniami i rozwiązaniami. Niezależnie od firmy rowerowej, rower z kołami 16-calowymi jest projektowany dla dzieci, których długość wewnętrznej nogi zaczyna się od 42 centymetrów. Wzrost dziecka powinien już osiągać 95 centymetrów.

rower dla dzieci 16 cali

Czym powinny charakteryzować się rowerki dziecięce 16 cali?

Ważnym parametrem, który ma bezpośredni wpływ na jakość i bezpieczeństwo jazdy, jest waga roweru. Dobrze jest, aby 4 lub 6-letnie dziecko jeździło na rowerkach ważących od 5,5 do 7 kilogramów. Dodatkami, które są niezbędne w takim rowerku, są także:

  • błotniki,
  • odblaski,
  • osłona łańcucha,
  • dodatkowy hamulec ręczny,
  • dzwonek.

Należy zaznaczyć, iż nie warto kupować rowerków dla dzieci na wyrost. Zbyt duży rower może być przyczyną zrażenia się dziecka do jazdy, a także negatywnie wpływa na jego bezpieczeństwo.

Written By Slavek Slavoo Dziuba