Odzież rowerowa – czy warto?

Slavek Slavoo Dziuba 14 Sie , 2016 0 Comments Uncategorized

odzież rowerowaPodczas jazdy rowerem liczy się przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo. Warto więc zainwestować w odpowiednie akcesoria oraz specjalną odzież rowerową. Wbrew pozorom to nie tylko koszulka i spodenki, a także kask, okulary czy rękawiczki.

Odzież rowerowa to podstawa. Najlepiej kupować ją w profesjonalnym sklepie rowerowym. Najważniejszym kryterium wyboru jest w tym przypadku materiał, z którego została wykonana, a także komfort użytkowania. Wszystkie jej elementy powinny ściśle przylegać do ciała, ale jednocześnie nie krępować ruchów. Z kolei jasne kolory i odblaski zapewniają na drodze odpowiednią widoczność.

Przód koszulki rowerowej nie może przepuszczać powietrza, tył z kolei musi być wykonany z materiałów oddychających np. z drobną siateczką. Taka konstrukcja skutecznie chroni przed zimnem i odprowadza pot. Spodenki natomiast mają w kroku specjalna wkładkę chroniącą przed otarciami, która działa także antybakteryjnie.

Kask jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia, choć przez wiele osób bagatelizowanym. W tej chwili są one bardzo lekkie i wygodne. Otwory na skorupie zapewniają odpowiednią wentylację głowy. Przed zakupem trzeba jednak dokładnie zmierzyć obwód głowy, tutaj kluczem do sukcesu jest bowiem odpowiednie dopasowanie. Równie istotne są rękawiczki i okulary, zwłaszcza podczas jazdy na długich dystansach lub terenach górskich. Najlepsze modele wyposażone są w filtr UV.

Written By Slavek Slavoo Dziuba