Rogi rowerowe sposobem na drętwiejące dłonie

Slavek Slavoo Dziuba 05 Sie , 2016 0 Comments Rowery trekkingowe

rogi roweroweCoraz więcej osób regularnie jeździ na rowerze – nie tylko w drodze do pracy czy po sprawunki. Niektórzy coraz śmielej wybierają coraz dalsze trasy. Należy jednak pamiętać o tym, że chcąc w pełni skorzystać z korzyści, jakie daje jazda na rowerze, ani rower ani akcesoria do niego nigdy powinny być kupowane „na oko”.

Drętwienie palców i inne problemy

Wraz z popularnością jazdy na rowerze rośnie też liczba osób uskarżających się na drobne dolegliwości w trakcie jazdy, np. ogromne zmęczenie dłoni czy drętwienie palców. Spowodowane jest to nieprawidłowym opieraniem rąk na kierownicy. Problemowi na szczęście można w stosunkowo łatwy i niedrogi sposób zaradzić: kupując rogi rowerowe (jeśli rower ich nie posiada) lub wymieniając je na inne (jeśli dotychczasowe nie pomagają w zmniejszeniu dyskomfortu w trakcie jazdy).
Mądry dobór rogów rowerowych
Przed zakupem rogów, warto zrobić małe rozeznanie na forach czy blogach poświęconych jeździe na rowerze. Należy jednak pamiętać, że dobór takich akcesoriów jak rowerowe rogi powinien być zawsze podyktowany indywidualnymi potrzebami. Dlatego też może okazać się, że zachwalane przez ekspertów rogi mogą być źle dopasowane czy nawet szkodliwe dla niektórych rowerzystów. Warto więc próbować i nieustannie szukać swojego ideału.

Written By Slavek Slavoo Dziuba