Rower trekkingowy dla miłośników długich wycieczek

Slavek Slavoo Dziuba 25 Kwi , 2016 0 Comments Rowery trekkingowe

W dzisiejszych czasach jazda na rowerze jest jednym z najpopularniejszych sposobów aktywnego wypoczynku. Ten trend można zauważyć wszędzie – na ulicach miast, w parkach czy w lasach. Coraz popularniejsza staje się również zaawansowana turystyka rowerowa. Polega ona na pokonywaniu dużych dystansów na asfaltowej lub nieutwardzonej (na przykład żwirowej) drodze. W takich warunkach najlepiej sprawdzają się męskie i damskie rowery trekkingowe.

Cechy roweru trekkingowego

Rower tego typu posiada na ogół koła 28-calowe, a więc większe niż większość rowerów górskich. Ta większa średnica pozwala na szybszą jazdę. Osprzęt rowerów trekkingowych jest na ogół dobrej jakości, szczególnie pod względem trwałości i odporności na zmienne warunki pogodowe. Bardzo ważną cechą tych rowerów jest możliwość łatwego montażu bagażnika, do którego można doczepić sakwy rowerowe. Na ogół rower trekkingowy posiada również błotniki na obydwu kołach oraz przedni widelec z amortyzatorem.

Jaki rower wybrać?

Pierwszym, oczywistym kryterium wyboru roweru jest oczywiście cena. Ceny nowych rowerów trekkingowych zaczynają się od około 1500 zł. Generalnie, najlepszym pomysłem jest inwestycja w jak najlepszą ramę, która jest bazowym elementem każdego roweru. Dodatkowy, lepszej jakości osprzęt można zawsze dokupić.

Written By Slavek Slavoo Dziuba