Wsporniki rowerowe to też istotny element

Slavek Slavoo Dziuba 03 Lis , 2016 0 Comments Rowery miejskie

Wsporniki rowerowePrędzej czy później każdego użytkownika sprzętu rowerowego czeka naprawa bądź też wymiana zużytych części. Jednak trzeba pamiętać przy ich wymianie o tym, że każda część rowerowa musi mieć konkretny rozmiar. Nawet niepozorne wsporniki rowerowe muszą być odpowiednio dopasowane, aby wszytko prawidłowo ze sobą współdziałało.


Części rowerowe a ich rozmiary

O tym jak wygląda rower każdy wie, ale niekoniecznie dobrze wszyscy orientują co do jego konstrukcji i zalecanych wymiarów. W przypadku uszkodzonej ramy zaleca się kupienie takiej o identycznych wymiarach, gdzie najważniejszy jest kat rury podsiodłowej oraz kąt główki ramy. Jeśli rama zostanie nieprawidłowo dobrana, to mogą się pojawić problemy ze zjazdami czy też ze zwinnością. Jeśli chodzi o kierownicę, to najważniejszym wymiarem jest średnica mocowania do mostka, a szerokość oraz kąt gięcia kierownicy mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb i upodobań użytkowania. Warto dobrać kierownicę do budowy ciała oraz ej przeznaczenia.

W przypadku wsporników kierownicy, czyli tak zwanego mostka, można postawić na tradycyjne wersje, które można regulować na wysokości. Dostępne są też sztywniejsze wsporniki, czyli a-head, które znacznie łatwiej jest wymienić. Ważne jest to, aby średnice mocowania pokrywały się dobrze z kierownicą.
Opony z kolei trzeba dobrać do szerokości obręczy, a długość korby do długości nóg i geometrii roweru oraz indywidualnych upodobań.

Written By Slavek Slavoo Dziuba