Dobre błotniki do rowerów górskich

Slavek Slavoo Dziuba 10 lis , 2022 0 Comments Rowery górskie

W przystępnej cenie oferowane są dobrej jakości błotniki do rowerów górskich. Zapewniają one przyjemną jazdę po niekorzystnym terenie oraz w czasie deszczu. Warto wiedzieć, jakie błotniki do rowerów górskich są dobrym wyborem.

Dobry błotnik

Od lat popularny jest minimalistyczny błotnik z elastycznego plastiku. Przede wszystkim gwarantuje on estetyczny wygląd. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie stosowane przez wielu rowerzystów. Oferowany jest mały błotniczek montowany na podkowie widelca przy zastosowaniu opasek zaciskowych bądź rzepów. Poza estetycznym wyglądem zaletą takiego błotnika jest prostota oraz odporność na uszkodzenie. Ponadto trzeba doliczyć pomijalną masę. Wiele osób zastanawia się, dlaczego mały kawałek plastiku może tak świetnie działać. Okazuje się, że jego skuteczność ogranicza się do ochrony przed błotem wystrzeliwanym do przodu przez przednie koło, które kolejno pod wpływem oporów powietrza ląduje na okularach. Dlatego z tego prostego zadania wywiązuje się świetnie taki błotnik. Trzeba jednak liczyć się z tym, że reszta ubrania się może pobrudzić.

błotniki do rowerów górskich

Skuteczna ochrona przed błotem

Warto wiedzieć, że nieco mniej popularnym rozwiązaniem są tylne błotniki o równie prostej konstrukcji, które produkowane są z tego samego materiału i zaczepiane na prętach siodełka. Także w tym przypadku ochrona jest skuteczna, lecz jedynie w ściśle określonym zakresie, który ograniczony jest do miejsca, w którym plecy tracą swą szlachetną nazwę. Zaletą takich błotników jest przede wszystkim łatwy montaż na każdym amortyzatorze bądź siodełku. Do tego warto wspomnieć o minimalistycznym wyglądzie oraz niskiej cenie. Taki błotnik cechuje się też prostotą. Zdecydowanie warto go zakupić w przypadku rowerów górskich. Do kupienia jest w praktycznie każdym sklepie kolarskim w naszym kraju.

Written By Slavek Slavoo Dziuba