Jak umyć rower myjką ciśnieniową?

Slavek Slavoo Dziuba 25 lis , 2022 0 Comments Uncategorized

Wiele osób decyduje się na umycie swojego roweru na myjni samochodowej. Takie rozwiązanie jest tanie oraz bardzo szybkie, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nieumiejętne mycie roweru na myjni może przyczynić się do szybszego zużywania poszczególnych elementów. Jakie skutki może nieść ze sobą mycie roweru w takim miejscu oraz jak prawidłowo umyć rower za pomocą myjki ciśnieniowej? Odpowiedzi na wszystkie postawione wyżej pytania znajdziesz w tym artykule.

Czy można myć rower na myjni samochodowej?

Myjnia samochodowa jest miejscem, które pozwala pozbyć się brudu z naszego pojazdu w tani oraz szybki sposób. Warto jednak pamiętać, że jest to miejsce dedykowane głównie samochodom osobowym oraz ciężarowym. Mycie roweru w takim miejscu może mieć negatywny wpływ na nasz sprzęt, jeśli przeprowadzimy ten proces w nieumiejętny sposób.

W przypadku mycia roweru na myjni istnieje ryzyko, że pod uszczelki dostanie się woda pod ciśnieniem, co z kolei przyczynia się do szybszego korodowania poszczególnych elementów roweru. Powstawanie korozji przyczynia się z kolei do nadmiernego zużycia skorodowanych części. Warto mieć to na uwadze i dowiedzieć się jak należy myć rower na myjni, aby uniknąć uszkodzenia naszego sprzętu.

mycie roweru na myjni

Jak poprawnie umyć rower za pomocą myjki ciśnieniowej?

Użycie myjki ciśnieniowej do umycia roweru może być dobrym pomysłem, pod warunkiem że zrobimy to w odpowiedni sposób. Zanim rozpoczniemy mycie roweru powinniśmy pamiętać o tym, aby pozbyć się wszelkich elektronicznych elementów, które mogą ulec zalaniu.

Samo mycie roweru powinno odbywać się od góry do dołu, tak aby brud nie spływał na wcześniej umyte elementy. Należy również pamiętać o tym, aby nie kierować poziomego strumienia wody bezpośrednio na nasz rower. Woda powinna spływać na nasz sprzęt pod odpowiednim kątem, w miarę możliwości omijając uszczelki i wrażliwe elementy.

Written By Slavek Slavoo Dziuba