Na co zwrócić uwagę wybierając rower miejski?

Slavek Slavoo Dziuba 09 lut , 2016 0 Comments Rowery miejskie

rower miejski MaximDecyzja o zakupie roweru miejskiego jest bez wątpienia bardzo dobra. Jednak kiedy wchodzimy do sklepu pojawia się podstawowe pytanie – jaki rower wybrać?

Przede wszystkim należy zastanowić się, czy decydujemy się na rower miejski damski (z niżej położoną górną rurą ramy) czy męski? Należy pamiętać, że nazwa „damski” nie oznacza wcale, że jest on przeznaczony tylko i wyłącznie dla kobiet. Wygoda damek powoduje, że często decydują się na nie także mężczyźni.

Następnie należy zwrócić uwagę na rozmiar kół. Rowery miejskie mają koła zazwyczaj 28-, 27- albo 26-calowe. Te największe będą gwarantowały większą prędkość przy użyciu mniejszego wysiłku, jednak będą też nieco trudniejsze do opanowania.

Później należy rozważyć ilość biegów, jaką potrzebujemy. Rowery jednobiegowe nie zawsze sprawdzają się dobrze w naszych warunkach. W Polsce nie mamy tak płaskich terenów, dlatego raczej bardziej polecane są rowery trzybiegowe. Jednak wybór oczywiście zależy od osobistych preferencji oraz celów, dla jakich kupujemy rower.

Miejskie rowery posiadają także szereg dodatków ułatwiających poruszanie się po mieście jak np. lampkę na dynamo, błotniki, koszyk czy też osłonę tylnego koła. Warto zastanowić się, czego potrzebujemy, co wolimy kupić w zestawie razem z rowerem, a co osobno.

Na sam koniec należy nadmienić, ze rower przede wszystkim musi nam się podobać!

Written By Slavek Slavoo Dziuba