Czy rower jest bezpieczny?

Slavek Slavoo Dziuba 05 Maj , 2020 0 Comments Akcesoria do roweru

Co i rusz pojawiają się w mediach i portalach społecznościowych informacje o kolejnych wypadkach i niebezpiecznych zdarzenia z udziałem rowerzystów. Czy oznacza to, że pojazd ten, choć jest bardzo przyjemny i wygodny w codziennym używaniu, jest również bardzo niebezpieczny? Jak się okazuje, może być, lecz jedynie wtedy, gdy nie posiada się odpowiedniego do niego wyposażenia.

Dlaczego rower może być niebezpieczny?

Dlaczego jednak tak niewinny pojazd, jak rower, może stanowić zagrożenie? Wszystko spowodowane jest tym, że rower jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu, a postrzegany jest jako zwykła dziecięca zabawka. Powoduje to, że używany jest bez odpowiedniego wyposażenia, co skrajnie zwiększa niebezpieczeństwo wypadku. Przykładowo brak lampki rowerowej to zupełny brak odpowiedniej widoczności rowerzysty, co już po południu, gdy słonce chyli się ku zachodowi, znacznie zwiększa ryzyko zderzenia z samochodem.

Jak się zabezpieczyć?

Jak jednak się zabezpieczyć i spowodować, że jazda na rowerze będzie bezpieczna? Przede wszystkim wyposażyć się trzeba w odpowiednie oświetlenie, które w ogromny stopniu poprawi widoczność rowerzysty na drodze. Lampki rowerowe https://www.goride.pl/oswietlenie-rowerowe powinny znaleźć się nie tylko z przodu roweru, lecz również jego tyłu. Dodatkowo każdy rowerzysta powinien być wyposażony w kask, a najlepiej jakby miał dodatkowo odblaski, które jeszcze bardziej poprawią jego bezpieczeństwo.
Oczywiście nawet najlepsze zabezpieczenie nie zagwarantuje tego, że rowerzysta będzie w pełni bezpieczny. Warto jednak zwiększyć swoje szanse bezpiecznego powrotu do domu takimi właśnie dodatkami.

Written By Slavek Slavoo Dziuba