Fat Bike – co to jest?

Slavek Slavoo Dziuba 18 Lut , 2016 0 Comments Rowery górskie

rower fatbikeHistoria rowerów sięga już bardzo dawnych czasów. Od pierwszej przejażdżki rowerowej minęło już wiele dekad. Rozwój technologii oraz oczekiwania rowerzystów zmieniały się przez lata. Obecny wybór na rynku jest bardzo duży, co pozwala na odpowiedni wybór roweru idealnie dopasowanego do danych oczekiwań.

Jedni wolą tradycyjne kolarzówki, inni gustują natomiast w popularnych góralach. Modne są także niezmiennie BMX-y oraz oczywiście rowery holenderskie.

Na ulicach miast zaobserwować można jednak także zupełnie innego typu rowery, które charakteryzują się niezwykle ciekawą konstrukcją. Mowa tu oczywiście o rowerach FatBike. Najbardziej charakterystycznym ich elementem są bardzo grube koła o wymiarach 26 x 3,8″. Pierwsze tego typu rowery służyły głównie zawodnikom ekstremalnych wyścigów wytrzymałościowych, którzy pokonywali na dwóch kółkach tysiące kilometrów w bardzo trudnych warunkach. Przykładem może być choćby słynny wyścig Alaska Ultra Sport.

Dziś rower FatBike gości także na ulicach miast. Jego konstrukcja oraz bardzo wysoka wytrzymałość znalazły swoje grono zwolenników również wśród osób, które nie trenują kolarstwa wyczynowo.

Warto pamiętać o tym, że rowery tego typu są wyjątkowo ciężkie.

Written By Slavek Slavoo Dziuba