Akcesoria rowerzysty

Slavek Slavoo Dziuba 06 Sie , 2017 0 Comments Akcesoria do roweru

Lampka rowerowa zaczepiona na rowerzeKażdy, kto choćby w miarę regularnie jeździ na rowerze, zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne w uprawianiu tego sportu jest wyposażenie. Odpowiednia odzież i obuwie są niezbędne, by komfortowo i zdrowo poruszać się na dwóch kółkach. Akcesoria rowerowe dzielą się na takie, bez których nie powinno się wyjeżdżać na ulicę i takie, bez których można sobie poradzić.

Okulary rowerowe
Są niezbędna rowerzyście, który planuje wykonanie dłuższej trasy. W czasie deszczu ochronią oczy przed strugami deszczu i dodatkowo zapobiegną wpadnięciu do oka owadów lub pyłków.

Kask
Rowerzysta ma obowiązek posiadać go na głowie w czasie jazdy. Kask dobrej firmy, który posiada wszystkie niezbędna atesty jest jednym co chroni głowę rowerzysty w razie upadku na asfalt. Łatwo można sobie wyobrazić, jak tragicznie może skończyć się jazda bez niego.

Oświetlenie rowerowe
Jest wymagane przez prawo i bez niego rowerzysta nie może się poruszać. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa. Dobrze oświetlony rower jest widoczny dla innych pojazdów.

Zabezpieczenia do roweru
Są pomocne, gdy rowerzysta potrzebuje odejść na chwilę od swojego pojazdu. przypięcie go do stojaka pozwoli uniknąć kradzieży i ostudzi zapały potencjalnych amatorów cudzej własności.

Written By Slavek Slavoo Dziuba