Rower – urlop na sportowo, nawet dla osób starszych

Slavek Slavoo Dziuba 04 Sie , 2017 0 Comments Akcesoria do roweru

U wielu osób letnie wakacje stają pod znakiem zapytania. Ile razy w końcu można spędzać całe dwa tygodnie na plaży, zanim się to nie znudzi? Ludzie zarażeni miłością do jakiegoś letniego sportu mają znacznie łatwiej. Taka pasja to ciągłe wyzwania. Nowe miejsca generują zawsze inne przeżycia. Marzyciele, którzy myślą, że są już zbyt starzy, aby zacząć uprawiać jakiś nowy sport nie powinni się martwić. Zawsze można znaleźć dyscyplinę, w której wiek nie ma większego znaczenia. Kolarstwo stanowi dobry przykład.

Niemal każdy potrafi jeździć na rowerze. Jest to umiejętność, której się po prostu nie zapomina. Dlatego niezależnie od wieku i tego ile lat ktoś nie wsiadał na rower, można odnowić zainteresowanie jazdą na dwóch kółkach. Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo, należy jednak pamiętać o kilku prostych zasadach.

Przede wszystkim sprzęt, który będzie w użyciu, musi być w stu procentach sprawny. Rower wyciągnięty z piwnicy bez wątpienia musi zostać poddany renowacji i przeglądowi technicznemu. Nawet relatywnie nowe pojazdy, podobnie jak samochody, powinny być oddane do serwisu co najmniej raz w roku.

Warto zainwestować też odrobinę pieniędzy w specjalne ubrania. Najważniejsze są profesjonalne buty rowerowe. Zadbają, aby stopom nie groziła kontuzja i stabilnie trzymały się w pedałach. Odpowiednie spodenki i oddychająca koszulka także zwiększą komfort jazdy.

Kolarstwo jest sportem dostępnym dla każdego — niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Coraz częściej staje się też sposobem na urlop dla osób starszych, które chcą zadbać o swoje zdrowie.

Written By Slavek Slavoo Dziuba