Jaki rower wybrać?

Slavek Slavoo Dziuba 24 Lip , 2017 0 Comments Rowery górskie

Na jaki rower się zdecydować? Obecnie mamy do wyboru wiele różnych rodzajów jednośladów. Rower trekkingowe są przystosowane do dłuższych wycieczek czy jazdy w trudnych warunkach, a rowery crossowe charakteryzują się względną lekkością i szybkością. Na co należy zwrócić uwagę?

Na początek zastanów się, jak często i jak długo zamierzasz jeździć. Niektóre modele będą lepiej przystosowane do długich tras. Możesz rozważyć rowery crossowe męskie czy damskie, albo rowery trekkingowe. Oba te typy są lekkie i dość szybkie, w przeciwieństwie do rowerów miejskich.

Równie ważny jak dystans będzie rodzaj dróg, po jakich będziesz się poruszać. Jeśli planujesz dużo jeździć w terenie i w trudnych warunkach, najlepszym wyborem będą rowery trekkingowe, często wyposażone w amortyzatory. W wypadku, gdy chcesz poruszać się tylko po asfalcie, możesz rozważyć rower miejski, który jest wygodny i stabilny, ale dość ciężki. Kompromisem będzie jednoślad crossowy, który nadaje się do jazdy po różnych rodzajach nawierzchni.

Ważne będą też oczywiście inne praktyczne kwestie. Przykładowo, crossowe rowery charakteryzują się dość lekką ramą, co będzie pomocne, jeżeli codziennie będziesz musiał wnosić swój jednoślad na piętro. Nie będą one jednak miały błotników ani bagażnika, z które z kolei są wyposażone rowery miejskie. Te jednak będą dość ciężkie.

Written By Slavek Slavoo Dziuba