Dlaczego dobrze mieć pedały zatrzaskowe?

Slavek Slavoo Dziuba 21 Mar , 2019 0 Comments Akcesoria do roweru

Kupując rower, zwraca się uwagę głównie na to, aby posiadał on odpowiednie przerzutki, amortyzatory, hamulce itd. Są to elementy i akcesoria, które głównie wpływają na bezpieczeństwo i komfort jazdy na rowerze. Bardzo błędnie w takim doborze osprzętu pomija się pedały rowerowe i wybiera te najprostsze i najtańsze.

Droższa wersja pedałów

W sytuacji kupna dobrego roweru warto bardzo poważnie rozważyć zakup pedałów zatrzaskowych, które będą pozwalały na jeszcze sprawniejsze i pewniejsze poruszanie się na rowerze.
Tzw. spd pedały wpinane są do specjalnych butów, co powoduje, że rowerzysta jest na stałe połączony nogami z napędem. Dzięki temu cała jego energia, którą wkłada w pedałowanie, przekazywana jest na koła.
Wielu rowerzystów boi się takiego rozwiązania, szczególnie w sytuacji upadku, i woli zakupić pedały mtb, które również cechują się lepszą stabilnością podczas jazdy. Obawy te są jednak zupełnie bezzasadne, ponieważ stabilność jazdy jest tak duża, że upadek zdarza się bardzo rzadko, a w sytuacji mimo wszystko jego wystąpienia, pedały wypinają się z butów automatyczne.

Czy każdy powinie je mieć?

Takie pedały z pewnością powinny posiadać rowerzyści, którzy nieco bardziej poważnie podchodzą do jazdy na rowerze. Tacy, którzy stawiają głównie na osiągi i pokonywanie coraz to bardziej granice swojego ciała.
Dla zwykłego rowerzysty będzie to co najwyżej ciekawostka, która dość dużo kosztuje, więc nie jest wymagana, choć polecana.

Written By Slavek Slavoo Dziuba