Na co zwrócić uwagę przy wyborze błotnika?

Slavek Slavoo Dziuba 22 Sty , 2019 0 Comments Akcesoria do roweru

Zakup błotnika rowerowego wiąże się z koniecznością wybrania typu oraz rodzaju. Błotniki rowerowe są projektowane, aby ochronić nas przed mułem, którym nasze koła mogłyby natryskiwać nasz sprzęt oraz nas samych podczas jazdy. Twórcy wymyślają coraz lepsze sposoby, żeby poprawić komfort korzystania z błotnika. Takie sprawy jak czyszczenie i zakładanie są ważne i powinny być wykonywane jak najszybciej.

Zanim kupisz

Błotnik rowerowy to standardowe wyposażenie rowerów europejskich, a także zabytkowych. Z powodu wzrostu zainteresowania rowery są już wyposażane nie tylko w błotniki, ale inne różne gadżety poprawiające komfort jazdy po mieście. Ale większość rowerów drogowych oraz pojazdów hybrydowych nie posiada takiego rozwiązania. Zanik zakupisz błotnik odpowiedz sobie na trzy pytania.

  • W jakich warunkach chcesz jeździć?
  • Czy masz sakwę rowerową
  • Jak dużą masz przestrzeń między kołami a siedzeniem.

W przypadku rowerów z hamulcami tarczowymi potrzeba kompatybilnych błotników. Do tego zakup pełnego błotników przeszkadza przy zdejmowaniu kół w celach transportowania roweru.

Dodatki

Zacisk tylny jest łatwo ściągnąć, ale na tym kończą się jego zalety. Niestety nie chroni naszych spodni i butów, ani ramy roweru. Należy także uważać na ludzi jadących za nami, ponieważ to rozwiązanie chroni tylko nasze ciało

Przednie osłony mocuje się do dolnej ramy roweru blisko przedniej opony. Służą one do ochrony przez błotem oraz mułem zebranym z przedniej ochrony, są świetnym dodatkiem dla tych co posiadają tylko zaciski.

Więcej na Mike Sport

Written By Slavek Slavoo Dziuba