Niezbędne akcesoria na rower

Slavek Slavoo Dziuba 21 Sty , 2019 0 Comments Akcesoria do roweru

Wielu początkujących rowerzystów uważa, że zakup roweru kończy ich zakupowy obowiązek związany z możliwością poruszania się rowerem po mieście. Niewielu z nich wie, że to dopiero początek kompletowania sprzętów, które zapewnią rowerzyście przede wszystkim bezpieczeństwo, w tym bardzo dynamicznym środowisku jakim jest ruch miejski.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Mówi się, że w ciągu 2 pierwszych lat ponad 90% motocyklistów będzie miało bardzo poważny wypadek. Statystyki rowerowe nie są co prawda aż tak dramatyczne, jednak tak czy inaczej możliwość wypadku, czasem bardzo dotkliwego, istnieje i jest bardzo duża.
Aby się przed nim zabezpieczyć koniecznie należy posiadać przede wszystkim kask. Kupując go należy bezwzględnie pamiętać, że kaski męskie i kaski rowerowe damskie, nie różnią się miedzy sobą tylko kolorem.
Porządny kask rowerowy musi przed wszystkim bardzo dobrze przylegać do głowy. Aby było to możliwe, konieczne jest go przymierzenie i dopasowanie – znajdź swój kask. Nie liczy się jednak tylko rozmiar, a właśnie płeć dla której on będzie, ponieważ różne są wtedy wielkości kasku i sposoby mocowania wynikające z innego kształtu głowy.

A potem widoczność

Na drugim miejscu po kątem ważności w akcesoriach rowerowych wpływających na bezpieczeństwo jest oświetlenie. Każdy rowerzysta powinien posiadać zarówno lampę przednią i tylną, jak również jakieś odblaski na sobie lub na plecaku jeśli z takowym jeździ.

Written By Slavek Slavoo Dziuba