Jak kupić dobry licznik rowerowy?

Slavek Slavoo Dziuba 07 Paź , 2020 0 Comments Akcesoria do roweru

Liczniki rowerowe to doskonały dodatek dla każdego rowerzysty. Jak jednak łatwo się domyślić jest to również dodatek, który musi być odpowiednio dobrze dopasowany swoimi możliwościami do potrzeb rowerzysty. Jak to więc zrobić, aby kupić dobry licznik?

Licznik rowerowy dla amatora

Przeważająca większość rowerzystów to zwykli amatorzy, którzy albo jeżdżą rekreacyjnie w czasie weekend, albo też używają roweru do dojazdów do pracy w tygodniu. Osoby te potrzebują przede wszystkim takiego licznika, który będzie im wskazywał aktualną prędkość, czas podróży, a także co bardzo ważne aktualną godzinę. Dzięki temu, bez sięgania do telefonu, ma się wszystkie potrzebne informacje potrzebne każdemu amatorowi.

Licznik rowerowy dla zawodowca

Rzecz jasna nie wszyscy rowerzyści to amatorzy, a to powoduje, że muszą być na rynku dostępne również nieco bardziej zaawansowane liczniki rowerowe. Jak taki wybrać i co on powinien mieć?
Zdecydowanie najważniejszą funkcją dobrego modelu dla zawodowca jest funkcja GPS. Jest to dokładnie ten sam moduł, co w telefonach, czy też nawigacjach satelitarnych. Dzięki możliwości precyzyjnego ustalenia pozycji otwierają się przed rowerzystą zupełnie nowe możliwości, jeśli chodzi o analizowanie i przeprowadzanie swojego treningu. Możliwe jest nie tylko mierzenie precyzyjnie prędkości, lecz również i przewyższeń trasy, prędkości maksymalnej, średniej czy też minimalnej, a także nanoszenie tych danych na określone fragmenty, co umożliwi przeanalizowanie, gdzie można pojechać szybciej.

Written By Slavek Slavoo Dziuba