Rowery szosowe w mieście – czy warto?

Slavek Slavoo Dziuba 22 Gru , 2020 0 Comments Rowery szosowe

Rowery szosowe to bardzo szczególny rodzaj jednośladu. W odróżnieniu od pozostałych modeli kwestia wygody jest odłożona na plan dalszy, a cały nacisk położony został na sprawy związane z wydajnością jazdy. Nie da się ukryć, że kolarzówka to swego rodzaju rower wyścigowy. Zasadne zatem staje się pytanie, czy takiego roweru można używać również do zwykłej jazdy po mieście?

Czym charakteryzuje się rower szosowy?

Żeby móc ocenić w poprawny sposób to, czy rower tego typu będzie odpowiednim wyborem do jazdy nim po mieście, najpierw trzeba zdać sobie sprawę z tego, czym się on konkretnie charakteryzuje. Najważniejszą cechą charakterystyczną, którą poszczycić się może rower szosowy (sprawdź modele 2021), są jego opony i koła. Są one naprawdę duże, a przy tym bardzo cienkie. Co więcej, opony nie posiadają prawie żadnego bieżnika. Celem tego zabiegu konstrukcyjnego jest to, aby rower ten jak najszybciej i najefektywniej rozwijał dużą prędkość, którą później będzie można w łatwy sposób utrzymywać.

Czy rower szosowy nadaje się do jazdy po mieście?

Zasadne jednak jest pytanie, czy warto mieć taki rower w mieście? W końcu tu liczy się nie tylko prędkość, lecz również i inne cechy roweru, takie jak wygoda czy też bezpieczeństwo. Wbrew pozorom również i one są na naprawdę dobrym poziomie, a łatwość, z jaką rower się rozpędza, powoduje, że jazda nim po mieście staje się znacznie wygodniejsza, niż jakimkolwiek innym dostępnym na rynku modelem.

Written By Slavek Slavoo Dziuba