Rower idealnie dopasowany do kobiet

Slavek Slavoo Dziuba 30 sie , 2021 0 Comments Rowery trekkingowe

Mężczyzna chcący zakupić dla siebie rower staje przed banalnym zadaniem. Wystarczy, że uda się do najbliższego sklepu rowerowego, wybierze dla siebie odpowiedni model, który najtrafniej przypadnie mu do gustu i może zacząć pedałować. Kobieta ma znacznie trudniejsze zadanie.

Damskie trudności

Podział rowerów na damskie i męskie znany jest od lat. Tzw. damki posiadały zawsze skoszoną górną rurę ramy, tak aby umożliwić łatwiejsze jeżdżenie w spódnicy bądź sukience. Producent rowerów z góry zakładał wiele spraw, na które kobiety chcąc nie chcąc musiały się godzić. Wśród takich konieczności należy wymienić chociażby dostosowywanie do ich potrzeb tylko jednego modelu, chodzi o oczywiście o rowery trekkingowe. Z góry zakładając, ze kobieta nie będzie zainteresowana chociażby jazdą na rowerze szosowym.
Innym pomijanym aspektem jest zauważalna na pierwszy rzut oka inna fizjonomia np. w postaci innej długości rąk i nóg, czego rowery damskie nie przewidywały.
Na szczęście obecnie sytuacja na rynku rowerowym wygląda całkowicie inaczej, co znacznie spopularyzowało jeżdżenie na rowerze wśród pań.

Nie tylko rowery męskie

Producenci zauważając stale wzrastającą popularność rowerów wśród kobiet, rozszerzyli swoje oferty daleko ponad nudne rowery trekkingowe.

Rowery trekkingowe

Obecnie na rynku królują, chociażby tzw. rowery holenderskie, które oprócz oczywistych zmian w ramie, dostosowujących rower i jeżdżenie na nim do kształtu ciała kobiety, posiadają również wiele przydatnych gadżetów i aspektów czysto kobiecych, jak np. pastelowe i barwne kolory.

Lecz różnice tkwią również w aspektach czysto technicznych. Szczególnie w innym osprzęcie roweru, czyli np. łagodniej ustawionym napędzie, węższej kierownicy, czy innym kształcie siodełka, bardziej odpowiadającym kobiecej anatomii.
Wszystkie te zmiany mają na celu poprawę komfortu kobiet podczas jazdy na rowerze, co udaje się znakomicie.

Written By Slavek Slavoo Dziuba